Piątek, 19 lipca 2024

Oszczędzaj środowisko. Zostań zielonym przedsiębiorcą

24 sierpnia 2022

Jako koncepcja, Zielona Przedsiębiorczość istnieje już od ponad 30 lat. Ludzie na całym świecie opowiadali wszystkim o tym, jak ważne jest tworzenie firm z ekologicznym sumieniem.

Firmy i fabryki są odpowiedzialne, w pewnym stopniu, za zniszczenie środowiska. Będą musiały zrobić pierwszy krok w kierunku jego ratowania.

Duża część osób uważa, że bycie Zielonym Przedsiębiorcą nie będzie zbyt opłacalne. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że rozpoczęcie działalności jako zielony przedsiębior ca może być nieco droższe niż rozpoczęcie działalności jako zwykły przedsiębiorca. To nie jest prawda. Bycie Zielonym Przedsiębiorcą może być tak samo opłacalne jak każdy inny biznes związany z przedsiębiorczością, jeśli nie bardziej.

Na przykład spójrzmy na kilka Zielonych Przedsiębiorstw, które przynoszą duże zyski i które jednocześnie pomagają ratować środowisko:

  1. GPA to firma papiernicza z Chicago. Firma ta opracowała sposób wykorzystania węglanu wapnia i proszków mineralnych pochodzących z wapienia do produkcji papieru. Do produkcji nie trzeba używać wody ani drzew. Papier jest o wiele tańszy i zyskuje coraz większą sławę na całym świecie.
  2. Tesla Motors to firma znana całemu światu. Jej założyciel, Elon Musk, skupił się na tworzeniu pojazdów z silnikami elektrycznymi, które są ekologiczne, tanie w eksploatacji i w ciągu ostatnich kilku lat uczyniły M. Muska milionerem.
  3. Bionic Power INC to firma, która wykorzystuje energię Twojego ciała do ładowania baterii. Dokładniej, urządzenie, które stworzyli, waży dwa funty i wykorzystuje energię, którą tworzy twoje ciało, gdy chodzisz, aby naładować przenośne baterie.

Zielone przedsiębiorstwa i firmy wymagają czasu. Potrzebują ludzi z prawdziwym duchem ekologicznym i co najważniejsze, prawdziwie przemyślanych pomysłów. Tak jak w przypadku zwykłej przedsiębiorczości, potrzebna jest innowacyjność. Coś, czego świat potrzebuje. Być może coś, o czym nikt wcześniej nie pomyślał. I oczywiście coś, co jest całkowicie związane z ratowaniem środowiska.

5 czerwca to Światowy Dzień Środowiska. Świat świętuje. Zielone firmy sprawiają, że świat powoli wraca do "zdrowszego" stanu. Ale do zmian jest jeszcze bardzo daleko. Zostanie zielonym przedsiębiorcą doda wiele do ratowania środowiska, naszej planety, naszego domu. Przeanalizuj koszty, przetwórz swój pomysł i zacznij pracować ze środowiskiem. Nie przeciwko niemu!