Niedziela, 24 września 2023

Wzmocnienie potencjału samozatrudnienia jako rozwiązanie w walce z bezrobociem

29 lipca 2022

Jeśli chodzi o bezrobocie, to grupą, którą zwykle wymienia się jako najbardziej dotkniętą, jest młodzież. Młodzi mężczyźni i kobiety w całej Europie codziennie zmagają się z problemami, próbując znaleźć zatrudnienie, aby uzyskać przynajmniej minimalne wynagrodzenie. I niestety nie są jedyni.

Po silnym uderzeniu kryzysu gospodarczego niezliczona liczba mężczyzn i kobiet straciła pracę. Dorośli w wieku 20, 30, 40, a nawet 50 lat. Ci ludzie są teraz bezrobotni i w większości przypadków nie są w stanie ponownie znaleźć zatrudnienia. Nie ma wielu rozwiązań tego problemu. Ale te, które istnieją, wydają się być bardzo obiecujące.

Wyraźnym rezultatem dla osób, które nie są w stanie samodzielnie znaleźć zatrudnienia jest samozatrudnienie. Bycie samozatrudnionym to duże ryzyko, ale z pewnością jest to znacznie lepsza opcja niż bycie bezrobotnym w ogóle. Jeśli jednak ktoś nie posiada umiejętności i kompetencji potrzebnych do założenia własnej firmy, całe przedsięwzięcie jest skazane na niepowodzenie.

Znalezienie się bez pracy to trudna sytuacja. Taka, do której trzeba się wcześniej przygotować. Myśląc o samozatrudnieniu nie chodzi tylko o pracę, która da Ci wynagrodzenie. Chodzi o robienie tego, co kochasz najbardziej. Chodzi o zrozumienie prawdziwego znaczenia przedsiębiorczości. Chodzi o przeszkolenie siebie, aby zdobyć umiejętności potrzebne do założenia własnej firmy oraz kompetencje, które pomogą Ci utrzymać firmę, prowadząc ją przez całą drogę do świetlanej przyszłości.

Szkolenie, choć może brzmieć trudno i czasochłonnie, z pewnością takie nie jest! Przy odpowiednim nastawieniu, właściwym trenerze i oczywiście odpowiednich kursach, poznanie wszystkich możliwości samozatrudnienia oraz zdobycie umiejętności i kompetencji potrzebnych do zbudowania własnego biznesu może być przyjemnym i twórczym doświadczeniem. Wszystko zależy od środków, których będziesz używać, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Unia Europejska wzięła już pod uwagę znaczenie szkoleń dla samozatrudnienia. Dlatego też w ciągu ostatnich kilku lat wdrażanych jest coraz więcej projektów skoncentrowanych na nauczaniu i szkoleniu ludzi w celu zapewnienia im nowych umiejętności i kompetencji w kierunku samozatrudnienia. Projekty takie jak UINNO zapewniają ludziom pakiety szkoleniowe wpełni cyfrowym formacie, oparte na pedagogice e-learningowej, nauce online opartej na pracy, studiach przypadków, rzeczywistych scenariuszach rynkowych i współpracy. Pakiety te, na przykład, zostały zakwalifikowane przez Unię Europejską.

Dla każdego, kto chce zostać samozatrudnionym, zawsze znajdzie się sposób. Jeśli jesteś wystarczająco wytrwały i gotowy dać z siebie wszystko, wkrótce znajdziesz się poza rynkiem bezrobocia i w puli samozatrudnienia. Poświęć trochę czasu, aby sprawdzić wszystkie swoje opcje. Znajdź sposoby na przeszkolenie się i zdobycie wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia czegoś nowego. W końcu samozatrudnienie jest najsilniejszym rozwiązaniem problemu bezrobocia!