Wtorek, 28 maja 2024

Szkolenie na temat mediów społecznościowych Seminarium na temat bezpiecznego korzystania z nich

31 marca 2022

Rola mediów społecznościowych i sposób ich wykorzystania są obecnie niezwykle istotne, nie tylko dla naszego osobistego użytku, ale także dla naszej perspektywy zawodowej. Dlatego też Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z pięcioma partnerami europejskimi (z Włoch, Polski, Portugalii, Hiszpanii i Turcji, która była organizatorem projektu) zorganizował spotkanie inaugurujące realizację europejskiego projektu Erasmus+ "Bezpieczne media społecznościowe - bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych przez dorosłych".

Pierwsze spotkanie odbyło się w hiszpańskiej Huelvie, w regionie El Rompido, w dniach 30 stycznia - 1 lutego, a uczestniczyło w nim pięć osób z Grecji z Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkretnie Argyri Anna, Kaltsatos Giannis, Bampagenes Ilias, Chatzaki Antonia-Georgia i Derlos Dimitris wzięli udział w seminarium, aby zaprezentować trzy greckie tematy dotyczące "Umiejętności świadomego i bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych przez dorosłych", podobnie jak inni partnerzy, którzy przedstawili sytuację w tym zakresie w swoich krajach. Tematy były następujące:

  1. Przedstawienie literatury na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.
  2. Informacje o problemach, z jakimi borykają się użytkownicy mediów społecznościowych w Grecji, oraz o sposobach ich rozwiązywania.
  • Informacje o działaniach, które przyczyniły się do świadomego i bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych w Grecji.

Wyniki wszystkich prezentacji zostaną wykorzystane do stworzenia pilotażowej platformy internetowej, która powstanie po kolejnych spotkaniach we Włoszech, Polsce, Grecji, Portugalii i Turcji. Zawartość tej platformy będzie związana z zadaniami, które każdy z partnerów będzie realizował podczas każdego spotkania. Kiedy platforma będzie gotowa, zostanie poddana ewaluacji i ostatecznie będzie dostępna dla wszystkich w Internecie.

Drugie spotkanie w ramach tego programu szkoleniowego odbędzie się we Włoszech, z udziałem pozostałych wolontariuszy, w dniach8-12 maja 2017 r. Jeśli chcesz wziąć udział w opracowaniu i realizacji programu, możesz się z nami skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem info@ied.eu (informacje: p. Bachousi Julie).